Personal EFKs Sverigekontor

Här kan du hitta kontaktuppgifter till människor som arbetar från EFKs Sverigekontor med vårt gemensamma arbete. Se personal ute i världen!

Besöksadress: Åstadalsvägen 2A, 702 21 Örebro
Postadress: EFK, Box 1624, 701 16 Örebro

Andreas Dagernäs

Programledare Internationella programmet (vik)
+46-73-046 19 64

andreas.dagernas@efk.se

Bernth-Åke Ottosson

Kapitalförvaltning pensioner

070-370 00 43

bernth-ake.ottosson@efk.se

Cahtrine Nygren

Programledare Sverigeprogrammet Pionjär

070-303 71 00

cahtrine.nygren@efk.se

Carolina Jakobsson

Ekonomiassistent

0703204282

carolina.jakobsson@efk.se

Christer Aadland

Projektledare 50 % med fokus på Torp
019 - 16 76 00 (växel)

christer.aadland@efk.se

Daniel Anderälv

Vaktmästare Torp/Götabro


Danut Palade

Lokalvårdare 15 %


Emmanuel Ingelsten

Kommunikatör (föräldraledig)

070-109 34 32

emmanuel.ingelsten@efk.se

Eva Bolminger

Controller och teamledare för Team Ekonomi
019-16 76 49

eva.bolminger@efk.se

Evelina Bjurlid

Ekonom
019- 16 76 44

evelina.bjurlid@efk.se

Göran Didriksson

Personalekonom personalförsäkringar 50 %
019-167626
070-3558692

goran.didrikson@efk.se

Hans Lindstrand

Insamlingsstrateg

070-524 38 75

hans.lindstrand@efk.se

Helene Paulsson

Ekonom
019-16 76 30

helene.paulsson@efk.se

Ingemar Forss

Missionsdirektor

070-9815510

ingemar.forss@efk.se

Ingrid Erenmalm

Handläggare för Kyrkoavgift samt EFK UNGs Bidragsspår
0701-098 197

ingrid.erenmalm@efk.se